Czy u Was „coś” się zmieniło? Właśnie minęły 3 lata!

Zapytam trochę jaśniej: Czy u Was „coś” się zmieniło od czasu powstania bloga tego bloga? Dzisiaj obchodzi swoje 3. Urodziny!

To jest moja historia, która stała się misją…

Dokładnie dwa lata temu otworzyłam tego bloga. Dzisiaj, widzisz tutaj stronę internetową z kilkoma zakładkami. 15 lutego 2017 roku, mówiąc, czy pisząc o tym miejscu wiedziałam, że chcę dzielić się dotychczasowymi doświadczeniami i wypracowaną dzięki temu wiedzą. Zapraszam Cię na krótką relację, podczas której opowiem Ci, co wydarzyło się przez ostatnie 730 dni od startu. […]

Praca jest wyrazem tego, kim jestem

Co najbardziej lubię i cenię w swojej pracy? I dlaczego to robię?  

Niezdolność do zmian

Kiedy ponownie czytam to, co napisałam, z przykrością stwierdzam, że zmieniamy niewiele…

Dlaczego ludzie nie angażują się w pracy?

Ludzie chcą mieć poczucie sprawstwa, realnego wpływu, że ich praca ma znaczenie. Człowiek jest istotą twórczą!  

„Nie ma ludzi niezastąpionych”

Czy w ten sam sposób myśli też o sobie – osoba, która wypowiada te słowa? Jeśli uczymy ludzi rzeczy powtarzalnych, łatwych do skopiowania, a nie inicjowania nowych, nieznanych dotąd rozwiązań, to powyższe hasło wciąż się wzmacnia.

Turkusowy szef = partnerska firma

Rozmowa z Tomaszem Misztalem – Prezesem firmy informatycznej Kamsoft Podlasie, oferującej nowoczesne rozwiązania wspomagające pracę w branży farmaceutycznej, medycznej i weterynaryjnej.

Pracodawcy szukają Pracowników, a Pracownicy szukają Pracodawców

A raczej przechwytują ich z innych firm. Szukają ludzi o kompetencjach zdobytych na tych samych stanowiskach u konkurencji.

A może spróbujmy bez budżetu?!

Wszystko w systemie rocznym. Gdzie jest budżet? Nie został określony! Budżetu nie uda się przewidzieć rok wcześniej. Uda się natomiast wyczuwać i przystosowywać działania do rzeczywistości.

Za co zakochał(a)byś się w firmie?

Rozmowa o miłości z Radkiem Bartosikiem (MENTAX) – szefem z duszą, który ma emocje, nie wstydzi się swoich błędów, ufa ludziom.