Komunikacja wewnętrzna tworzona oddolnie przez pracowników

Cofnę się w tym materiale o kilka lat w swojej drodze zawodowej. To będzie krótka opowieść, jak zwykle o tym, że można inaczej… 

Struktura sieciowa organizacji

W ostatnich dziecięciu wpisach opisałam kolejne cechy struktury sieciowej, która wyzwala inicjatywę pracowników, pozwalając im od początku do końca być w pełni odpowiedzialnymi za wykonywane zadania. To tylko wstęp, czytaj dalej, jeśli “to” z Tobą rezonuje.

Oszczędność czasu

To były pierwsze słowa, które wypowiedziałam po latach budowania i wdrażania struktury sieciowej. Dostrzegałam to na każdym kroku, niemal od samego początku…  

Zaufanie*

To o nim napisano wiele książek, artykułów, przeprowadzono mnóstwo szkoleń, szczególnie w biznesie… czy nasza wiedza się dzięki temu pogłębiła? Czy teoria pomaga nam w zrozumieniu? Co czujesz, kiedy na myśl przychodzi Ci słowo: zaufanie?

To już 4. Urodziny bloga!

Są cztery strony strony świata, cztery pory roku. Rozpoczęłam pisanie tego bloga, będąc przed czwartą dekadą swojego życia. Od tamtego momentu zmieniło się wszystko… i wciąż się zmienia.  

Wypracowanie nowych rozwiązań

Uniezależnianie się od starych wzorców będzie punktem odniesienia w tej kwestii. W opozycji do tego, co znane, zastane i odtworzone. 

Eksperymentowanie otwiera możliwości

Badanie, dochodzenie, doświadczenie, eksperyment, ewaluowanie, pomiar, próba, sondowanie, sprawdzanie, sprawdzian, test, testowanie, zbadanie, doświadczenia, operacja to najczęstsze synonimy słowa “eksperymentowanie”.

Ludzka samorealizacja

To temat bardzo indywidualny, mający wpływ na każdy aspekt naszego życia. Widoczny w codzienności, w efektywności zawodowej, a przede wszystkim będący naturą satysfakcji, ludzkiego (samo)spełnienia.

Współdecydowanie

Mając za sobą własną inicjatywę pracowników, pełną odpowiedzialność, samodzielność działania, elastyczność… naturalnie idziemy dalej.

Elastyczność ludzi i organizacji

W poprzednim materiale opowiadając o samodzielności działania w strukturze sieciowej pozostawiłam Was z niedokończonym zdaniem.